logo-dfg

Kongres Pamięci Narodowej

W dniach 15-17 kwietnia członek naszej fundacji miał okazję uczestniczyć w Kongresie Pamięci Narodowej, który odbył się w Warszawie. Nasza organizacja została zaproszona przez Instytut Pamięci Narodowej, który jest organizatorem tego wydarzenia.

Kongres Pamięci Narodowej to jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce, które skupia się na upamiętnieniu ofiar II wojny światowej oraz ludzi, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Podczas trzydniowej konferencji spotykają się naukowcy, historycy, a także przedstawiciele różnych organizacji z całej Polski, by wymieniać się doświadczeniami i wiedzą na temat pamięci narodowej.

Uczestnicy Kongresu mieli okazję wysłuchać wielu interesujących wykładów na temat historii Polski, a także zapoznać się z najnowszymi badaniami naukowymi na temat II wojny światowej. Wśród prelegentów byli m.in. profesorowie z najlepszych uczelni w Polsce, a także przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej.

Członek naszej fundacji miał okazję wziąć udział w wielu panelach dyskusyjnych, w których omawiano kwestie związane z pamięcią narodową, edukacją historyczną oraz problemami związanymi z upamiętnianiem ofiar II wojny światowej. W trakcie tych debat można było usłyszeć wiele różnych opinii na temat sposobów przekazywania historii młodszym pokoleniom.

Dziękujemy Instytutowi Pamięci Narodowej za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tak ważnym wydarzeniu dla pamięci narodowej naszego kraju.

Skip to content