logo-dfg

Młodzież z SOSW Karczmiska uczci 80. rocznicę Bitwy o Monte Cassino

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Karczmiskach z zaangażowaniem przygotowują się do obchodów 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino. Dzięki wsparciu naszej fundacji, młodzież otrzymała materiały plastyczne i fotograficzne, które wykorzystuje do tworzenia gazetek i prac plastycznych upamiętniających to ważne wydarzenie historyczne.

W ramach projektu, członek naszej fundacji przeprowadził dla uczniów prelekcję na temat Bitwy o Monte Cassino, przybliżając im zarówno tło historyczne, jak i losy legendarnego Misia Wojtka, który stał się symbolem polskiego 2. Korpusu.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do realizacji tego projektu i że młodzież z niepełnosprawnością tak chętnie włączyła się w kultywowanie pamięci o bohaterach i uczestnikach Bitwy o Monte Cassino. Efekty ich pracy można podziwiać w fotorelacji dostępnej na naszej stronie.

Obchody 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino to doskonała okazja, aby przypomnieć o bohaterstwie polskich żołnierzy i ich wkładzie w zwycięstwo aliantów. Cieszymy się, że młodzież z SOSW Karczmiska aktywnie uczestniczy w tym ważnym wydarzeniu, przekazując pamięć o historii kolejnym pokoleniom.

Skip to content