logo-dfg

UWAGA! Dezinformacja spożywcza!

Projekt jest skierowany przeciwko coraz bardziej bezwstydnej i bezczelnej manipulacji marketingowej firm spożywczych. Jakość produktów, w szczególności w okresie inflacji dramatycznie spada. Korporacje wykorzystują różne techniki manipulacji na które szczególnie podatni są seniorzy. Te techniki bezpośrednio zagrażają życiu i zdrowiu!

Przykład widzimi poniżej. Imitacja masła OSEŁKA. Stylizacja opakowania oraz nazwa „OSEŁKA” lub „ŚNIADANIOWE” sugeruje że jest to masło… ale brakuje członu masło, którego nie można już legalnie zastosować, proszę poniżej zapoznać się ze skaldem dwóch takich produktów. Pomijam już kwestię potencjalnej szkodliwości długotrwałego stosowania takiego smarodwidła. Jest to czysta manipulacja mająca na celu wyłudzenie pieniędzy przez sugerowanie, że kupuje się inny, lepszy produkt.

Jeszcze bardziej niebezpieczne są napisy bez cukru na różnych słodyczach! Fakt nie ba w nich sacharozy – ale często jest miód i daktyle, które dla osób z cukrzycą czy insulinooporności są wręcz zabójcze!

Skip to content